Charakteristika a informace

Mateřská škola, Petrovice, okres Ústí nad Orlicí je příspěvkovou organizací. Zřizovatelem je obec Petrovice (www.ou-petrovice.cz).

Od roku 2019 je ředitelkou školy Eva Řeháková.

Mateřská škola je s celodenním provozem, má vlastní školní jídelnu, která zajištuje stravu dětem, zaměstnancům, ale i lidem z obce. Škola je jednotřídní, její kapacita je 24 míst, po dohodě se zřizovatelem je možnost navýšení kapacity až na 28 dětí, pokud jsou dodrženy pedagogické, hygienické, organizační a bezpečnostní podmínky. Jsou zde přijímány děti místní, i z okolních obcí, zpravidla od tří do sedmi let, v případě odkladu školní docházky.

Kvalifikovaný personál se zaměřuje na adaptaci na cizí prostředí, osvojení si hygienických a sociálních návyků, rozvíjí samostatnost, vzájemnou toleranci, přátelství, komunikativnost, hrubou i jemnou motoriku a grafomotoriku.

Třída je velmi prostorná a prosvětlená pro hry, činnosti i odpočinek dětí. Je vybavena novým nábytkem a linem v části třídy se stolečky a židličkami. Hračky, pomůcky a materiál, který je nutný pro práci s dětmi odpovídá počtu dětí a jejich věku.

K mateřské škole patří i prostorná zahrada s pískovištěm, průlezkami a zahradními hračkami. V současné době bylo v obci vystavěno dětské hřiště, které slouží pro hry dětí jak z mateřské škole, ale hlavně pro děti z obce. Okolí mateřské školy a obce je velmi krásné, s dětmi je možné chodit na vycházky do přírody, lesů za poznáním a poučením.

Zaměstnanci školy se snaží, aby zde dýchala rodinná, vlídná, laskavá a přátelská atmosféra.

Je pro nás důležité, aby byly děti šťastné a spokojené.

Provoz mateřské školy: po-pá 6:30 – 16:00

Adresa školky